Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

354 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare deshtimi ne stol: “Nese e shikon me kujdes, plot 26 milione euro jane te…”

Inter, cfare deshtimi ne stol: “Nese e shikon me kujdes, plot 26 milione euro jane te…”
Inter Club Staff

Nje refleksion i rendesishem ne shtepine Inter me siguri po behet per pankinen zikalter ne kete moment.

Kunder Sampdorias, Conte ka kerkuar per shembull ndihmen e tre lojtareve nga pankina qe marrin rroga pertej normales.

Lukaku nuk quhet, sepse ai eshte nje titullar i padiskutueshem, por diskutimi eshte per dy te tjeret, qe kane rroga prej yjesh boterore.

Kete gje e ka nenvizuar sot Corriere dello Sport, e cila ka shkruar: “Pankina e Interit eshte nje pankine qe duket e lare ne ar.”

“Kunder Sampdorias p.sh. nuk ishte titullar as Vidal, as Perisic dhe as Eriksen. Nderkohe ne fushe ishte rezerva Sanchez.”

“Te katert keta marrin plot 26 milione euro ne sezon. Eriksen merr 7,5 milione, Sanchez 7 milione, Vidal 6,5 milione dhe Perisic 5 milione.”

“A eshte normale kjo? Ata deri me tani kane qene rezerva. Per nje arsye apo per nje tjeter, asnjehre nuk kane arritur te marrin ne dore Interin.”

“Zikalterit nuk humbisnin ne transferte qe ne daten 8 mars e nuk kishin lene asnje pike kunder skuadrave poshte vendit te 10 kete sezon, pervec asaj ndaj Parmes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.