Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

524 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare efekti te skuadra fjalet e Inzaghit ne konference: “Behet me dije se lojtaret kane reaguar duke…”

Inter, cfare efekti te skuadra fjalet e Inzaghit ne konference: “Behet me dije se lojtaret kane reaguar duke…”
Inter Club Staff

Me sa duket fjalet e Simone Inzaghit kane pasur nje efekt te madh edhe te tifozeria, por edhe te skuadra zikalter.

Per kete gje flet sot Corriere dello Sport, e cila tregon gjithcka cfare ka ndodhur diten e djeshme ne Appiano Gentile.

“Skriniar dhe Dumfries nuk do te largohen. Ky konfirmim diten e djeshme ka ardhur direkt nga fjalet e Simone Inzaghit”.

“E ka bere kete gje ne konference per shtyp, pak ore perpara nje Lecce-Inter dhe i ka dhene te gjithe  gazetareve titullin e pritur”.

“Tekniku, qe ne ditet e kaluara ka qene i shqetesuar per nje largim te mundshem te nje prej lojtareve me te mire, dje ka thene perpara te gjitheve qe dicka e tille nuk do te ndodhe”.

“E ka thene qarte, asnje kusht. Nuk ka thene as ‘nuk i dihet’. Por e ka thene direkt dhe fort: nga Inter nuk largohet me asnje. Do te vije vetem nje zevendes per Ranocchian”.

“Ka qene nje mesazh aq i forte sa eshte pritur shume mire edhe nga lojtaret ne dhomen e zhveshjes dhe ka ndikuar edhe ne atmosferen e pergjithshme dhe tek entuziazmi i tyre per mire”.

“Ne nivel psikologjik, fjalet e Inzaghit jane per te gjithe nje shtyse perpara. Askush ne skuader nuk do te donte te humbiste nje si Skriniar ne kete moment. Eshte koha per te menduar per Serie A dhe jo per merkaton”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.