3,268 views

INTER, CFARE FILLIMI! Sky Sport zbulon: “E pabesueshme, me mire qe nuk e keni pare se cfare…”

Dukej nje ndeshje e veshtire, me nje porte te mallkuar, me nje Vladimiro Falcone qe ngjante si portieri me i mire i te gjitha koherave, por u desh nje Denzel Dumfries ta thyente kete mallkim.

Eshte pikerisht hollandezi i krahut te djathte i hedhur nga Inzaghi ne pjesen e dyte ne fushen e lojes ai qe i jep Interit tre piket e para.

Ziklaterit deri ne ate moment i kishin provuar te gjitha: gjuajte nga jashte zone, me koke, brenda zone, te fitonin penallti, shtylle: asgje nuk kishte funksionuar.

Por ne rastin e fundit vertete, pikerisht ne minuten e 94, ne te fundit shtese, nje goditje me koke ishte ajo qe dha tre piket per Interin.

Falcone ferma tutti, ma non Dumfries: guizzo finale dell'olandese, l'Inter supera 2-1 il Lecce. Ma che fatica

Gjithcka nisi shume mire, me nje gol qe ne minuten e pare per zikalterit e Inzaghit por ne pjesen e dyte erdhi goli me Assan Cessay per Lecce.

Prej aty, Inter u zhyt me shume ne panik dhe shume rralle pati kthjelltesine e duhur per te shkuar perpara dhe per te provuar vertete.

Nderkohe, Sky Sport tregon dicka shume te bukur te ndodhur ne momentin e golit: E pabesueshme, me mire qe nuk e keni pare se cfare ka ndodhur ne sektorin e Interit.”

“Per nje momentn nuk po merrej vesh me asgje se cfare po ndodhte sepse te gjithe ishin permbi njeri tjetrin, dhe dolen ne pah rreth 10 mije tifoze zikalter qe ishin prezent ne cdo pjese te stadiumit”.

“Inter e nis vertete bukur me nje fitore qe do te mbahet mend gjate” tregoi i derguari i Sky Sport Italia vetem pak minuta me pare.