Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare fjalesh nga Alexis Sanchez per qendrimin tek Interi: “Nuk e keni idene se sa shume i lumtur jam qe kam gjetur nje familje.”

Inter, cfare fjalesh nga Alexis Sanchez per qendrimin tek Interi: “Nuk e keni idene se sa shume i lumtur jam qe kam gjetur nje familje.”
Inter Club Staff

Alexis Sanchez mbetet tek Interi edhe pas ndeshjes me Getafe dhe zyrtarizimi per kete ndodhi diten e djeshme.

Lojtari u transferua tek Interi nga Manchester United me kosto 0 (parameter 0), dhe me sa duket, edhe vete lojtari eshte shprehur shume i lumtur.

Ai ka qene nje faktor shume i rendesishem qe ky operacion te mbyllej, dhe dje ne mbremje ka dhene nje interviste te shkurter per Inter TV.

Sanchez ka pasur nje mesazh te rendesishem per tifozet zikalter: “Pershendetje te gjitheve tifoze te Interit.”

“Jam shume i lumtur qe po qendroj ketu, me ju, ne Milano. Kam nje deshire per te qendruar ketu me ju qe eshte shume e madhe.”

“Kam dashur te rri tek Interi sepse ketu kam gjetur nje familje, nje staf, nje vend ku te gjithe kane deshire te luftojne dhe te fitojne me kete klub.”

“Kam deshire dhe uri per te fituar dicka sepse e di qe jemi te lumtur e mund te luftojme per dicka te rendesishme.”

“Jam shume i lumtur te vesh fanellen e Interit akoma, jam ketu per te fituar dhe jam i lumtur qe do te qendroj. Nje perqafim per te gjithe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.