Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,527 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare fjalesh nga Capello: “Kam nje lajm shume te keq per kundershtaret e Interit: ata kane…”

Inter, cfare fjalesh nga Capello: “Kam nje lajm shume te keq per kundershtaret e Interit: ata kane…”
Inter Club Staff

Qe nga faqet e Corriere della Sera, Fabio Capello ka bere nje analize te shkurter te situates ne Serie A.

Ai e ka nisur gjithcka nga ndryshimet tek Interi, skuader e cila sapo ka blere Romelu Lukaku nga Chelsea ne huazim.

“Kur nje lojtar ka qene mire ne nje vend, eshte reklamuar aq shume sa eshte shitur me pas per 115 milione euro dhe me pas kerkon te kthehet, eshte pozitive.”

“Do te thote se deshiron te tregoje qe vlen akoma, ka shume inat brenda, ka ate inatin e rishkelqimit qe te vleresohet perseri.”

“Kam nje lajm shume te keq per kundershtaret e Interit: Ne Itali nuk dime ta mbrojme nje si Lukaku kur sulmon.”

“Eshte shume i fuqishem, nuk ndalet dot. Inter eshte skuadra me afer se qenit skuadra favorite per kampionatin e ardhshem.”

“Por te presim, merkato nuk ka perfunduar. Dybala? Kane nje strukture si skuader, mendoj se edhe me Dybala do te ishte shume e forte. Por kam nje mendim se kohet e fundit ka filluar te kete disa dyshime per kete goditje.”

“Dybala gjithesesi nuk diskutohet si kualitet. Ai tek Milan? Se besoj dhe se shikoj. Duken thashetheme.”

“Dybala, Lukaku dhe Martinez? Une te Roma luaja me Totti, Montella dhe Batistuta. Varet nga sistemi i lojes, tranjeri duhet ti ndihmoje. Nese mesfusha dhe prapavija e kuptojne qe mund te sakrifikojne dhe Inter fillon te fitoje, ata te tre do te ishin diskriminues per cdo skuader.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.