Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

272 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare fjalesh nga Lautaro ne fund te ndeshjes dje: “Ja pse e preka stemen e Scudettos. Dua qe…”

Inter, cfare fjalesh nga Lautaro ne fund te ndeshjes dje: “Ja pse e preka stemen e Scudettos. Dua qe…”
Inter Club Staff

Menjehere pas ndeshjes, dje ka folur edhe autori i golit te dyte te Interit me penallti: nje gol qe Lautaro donte ta shenonte shume.

“Ka qene nje moment i mire per ne. Ndeshja sot ishte e veshtire, me shiun qe nuk ndihmonte, por jemi te lumtur qe kemi marre keto tre pike dhe nga loja qe kemi bere.”

“Duhet te shtyme me fort ne klasifikim duke pare se jemi poshte nga skuadrat e tjera. Duhet nje sforco me e madhe.”

Jeni ende per Scudetto?

“Duhet te vazhdojme keshtu, eshte e pamundur te themi nese do e fitojme apo jo tani. Pas kaq shuem vitesh ja dolem te kalojme grupet ne Champions, por ne kampionat e kemi nisur pak keq.”

“Tani duhet maturi ne cdo ndeshje dhe te rritemi ne klasifikim.”

Je rikthyer te shenosh me penallti…

“Kur gabon eshte e shemtuar, por ndonjehere ndodh: penalltite gabohen vetem nese gjuhen. Sot kam shenuar dhe jam i lumtur.”

Rinovim, gol dhe scudetto ne gjoks: a do te jesh ti e ardhmja e Interit?

“Shpresoj, jam ketu qe nga 2018 dhe kam luftuar gjithmone per kete fanelle.”

Pas golit tend ke prekur Scudetton kur po festoje… Pse?

“Duhet te vazhdojme te punojme per te fituar pike per tu ngritur. Kam prekur Scudetton sepse e kemi ne dhe duhet ta mbajme fort per kete vit dhe shpresoj edhe per vitin e ardhshem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.