Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 21, 2020

Scroll to top

Top

259 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare frike: ne rrezik me shume se 100 milione euro, ja detajet!

Inter, cfare frike: ne rrezik me shume se 100 milione euro, ja detajet!
Inter Club Staff

Perisic, Joao Mario dhe Lazaro: nga e ardhmja e ketyr tre lojtareve mund te varet merkato e ardhshme e Interit.

Pa harruar Icardin, e ardhmja ne Paris eshte ende e gjitha per tu vendosur.

Ashtu si tregon Corriere dello Sport, shitja perfundimtare e ketyre kater lojtareve qe Interi deshiron ti largoje mund te vije nje thesar me shume se 100 milione euro, por qe sot eshte ne rrezik te madh.

“Perisic, Joao Mario dhe Lazaro: nje total prej 60 milione eurosh qe Interi shpreson ti marre nga te drejtat e blerjeve por qe jane ne dyshim te forte.”

“Ata shpresojne edhe qe ne Paris te mos kete ndryshim mendje, edhe pse ne France nuk ka asnje siguri per blerjen e Mauritos.”

PERISIC – “Interit i eshte dashur qe te vere ne ngrirje te ardhmen e Ivan Perisic. Nuk do te kete 20 milione euro, te pakten per momentin.”

“Shifer kjo qe eshte e destinuar te ulet shume dhe me shume mundesi eshte e vetmja menyre qe Interi ta shese lojtarin.”

“Rifillimi i Bundesliges eshte nje menyre e mire per te rivleresuar Perisic qe deri me tani ka totalizuar  pese gola dhe tete asist ne kete sezon.”

“Per me shume, nje largim i kroatit do te thoshte se Interi do te kursente edhe 4,6 milione euro ne vit.”

“Keshtu, nje zgjidhje emergjente mund te jete qe Bayern thjesht te rinovoje huazimin e tij nje vit.”

JOAO MARIO – “Lokomotiv Mosca nuk duket ne kete moment e bindur per lojtarin. Interi kater vite me pare e ka paguar 40 milione euro por ai sot vlen sa 1/4 e kesaj shume.”

LAZARO – “Eshte nje diskutim i ndryshem per Lazaron, i cili eshte derguar ne huazim ne Premier League te Newcastle dhe ku ka zbritur ne fushe vetem pese here.”

“Transferimi ne vere ishte i bere deri sa erdhi pandemia. Lojtari ka kushtuar 22 milione euro nga Hertha e Berlinit.”

“Interi duhet te marre te pakten 20 milione nga ai per te mos dale me humbje. Deri me tani, nuk ka sinjale te mira nga Anglia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.