Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

711 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare kryevepre nge Marotta goditja e Gosens: “Formule madheshtore: dalin detajet e para.”

Inter, cfare kryevepre nge Marotta goditja e Gosens: “Formule madheshtore: dalin detajet e para.”
Inter Club Staff

Nese dikush do te kishte permendur emrin e Gosens pak dite me pare, te gjithe do te kishin qeshur ndoshta me mundesine e kalimit te lojtarit ne Milano.

Kjo per nje sere arsyesh, por me se shumti per dy arsye kryesore: pamundesine e Interit per te mos investuar shifra te medha dhe deshiren e Atalantes per te mos e shitur lojtarin.

Por me sa duket, nuk ka rezultuar aspak keshtu. Beppe Marotta ka perfituar nga disa faktore per ta derguar perpara kete operacion.

Si fillim, ai ka shfrytezuar momentin e mire qe po kalon Interi per te bindur Zhang qe te kenaqe tranjerin Inzaghi me kerkesat qe ai ka.

Se dyti, ai ka bere llogarite e tij per Gosens te Atalanta dhe lojtari eshte ne skadence kontrate ne 2023 dhe keshtu Atalanta per te mos e humbur me me pak para ne vere, do te ishte dakord ta shiste tani.

Nderkohe, nga ana tjeter, ai ne tratativa po tregon aftesite e tij madheshtore sepse sipas lajmeve te fundit, formula do te jete nje huazim me detyrim blerje ne rast te permbushes se disa kushteve.

Keshtu, Gosens do pritet te vije ne huazim per 1 vite e gjashte muaj ne Milano dhe detyrimi i blerjes do te aktivizohet ne veren e 2023 nese Interi do jete kualifikuar ne Champions League ne sezonin 2022-2023.

Pra, Inter do te paguaje rreth 4-5 milione euro ne kete moment per huazimin e tij per 18 muaj ndersa pas nje viti e gjysem, mund te paguaje edhe 24-25 milione euro te tjera: nje kryeveper apo jo?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.