Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

544 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare lajmi: “Marotta eshte futur ne gare per ‘perlen’ e merkatos se veres: behet fjale per…”

Inter, cfare lajmi: “Marotta eshte futur ne gare per ‘perlen’ e merkatos se veres: behet fjale per…”
Inter Club Staff

Jane te shumte emrat qe po monitorohen nga Interi ne prag te merkatos se ardhshm te janarit por jo vetem.

Per zikalterit eshte permendur shume emri i Gianluca Scamacca dhe i Giacomo Raspadori, por duket se ka nje emer tjeter qe Marotta po ndjek me shume kujdes.

“Marotta ka mardhenie shume te mire me drejtorin sportiv te Sassuolos, Carnevali, me te cilin eshte mik prej shume vitesh.”

“Prandaj jane perfolur shume lojtaret e Sassuolos keto dite, por duket se Inter nuk po shikon vetem ata por Marotta po tenton te vere duart te “perla” e merkatos se veres”, shkruan La Gazzetta dello Sport.

Inter To Go Head-To-Head With Juventus & AC Milan For Pisa's Lorenzo Lucca,  Italian Media Report

“Behet fjale per super talentin e Pisas, qe po shkelqen edhe me Italine Under 21, Lorenzo Lucca dhe qe kete sezon ka shenuar nje mal me gola.”

“Ai ka karakteristikat e duhura per Interin sipas Marottes: eshte i talentuar, eshte italian dhe mbi te gjitha, ka fizikun e duhur per te qene zevendesi i Dzeko.”

“Por ai ka nje vlere edhe me te vogel se Scamacca, qe duke qene se po luan ne Serie A, ka nje vlere me te larte.”

“Gjithesesi, Lucca eshte nje emer qe flitet per merkaton e veres sepse eshte shume e veshtire qe ai te levize nga Pisa ne janar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.