Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare lajmi: “Marotta po tenton ti beje Inzaghit nje dhurate te madhe por nuk ka te beje me merkaton.”

Inter, cfare lajmi: “Marotta po tenton ti beje Inzaghit nje dhurate te madhe por nuk ka te beje me merkaton.”
Inter Club Staff

Kur Simone Inzaghi u ul ne pankinen e Interit, shumica e njerezve te sportit mendonin se ai nuk do ja dilte dot ne Milano.

Madje, kishte nga ata njerez qe e shihnin skuadren e Simone Inzaghit si nje skuader qe do te luftonte per nje vend te katert ne kete sezon.

Ishte nje Inter qe kishte humbur Conte, Hakimi, Lukaku dhe Eriksen. Nuk ishin aspak humbje te lehta per nje skuader qe sapo ishte shpallur Kampione e Italise.

Por Simone Inzaghi erdhi i vendosur dhe ja doli mes dhjetra veshtiresive fillestare duke e bere skuadren te rritej dalengadale.

Gjithesesi, kur punon mire, mund te korresh edhe frutet e punes. Pikerisht per kete arsye, Interi me ne krye Marotten dhe Zhang po mendojne te bejne nje dhurate te bukur per Inzaghin.

“Me sa duket, tekniku i Interit do te marre nje shperblim teper te madh per pune ne mire qe ka bere me zikalterit.”

Ai do te marre nje rinovim kontrate dhe do i ofrohet qe te jete tranjer i Interit deri ne 2025, duke marre mbi supe nje detyre teper me peshe: ate te qenit ne krye te nje projekti afatgjate.

Kjo do te jete dhurata e klubit per punen e mire dhe te mbare te Simones. Nje pune qe u paragjykua qe prej dites se pare por qe Inzaghi permbysi gjithcka me rezultate ne fushen e lojes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.