Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare lajmi: “Po xhirohet nje dokumentar mbi Adrianon: ai do te publikohet per te gjithe ne…”

Inter, cfare lajmi: “Po xhirohet nje dokumentar mbi Adrianon: ai do te publikohet per te gjithe ne…”
Inter Club Staff

Adriano Leite Ribeiro, legjenda e futbollit brazilian dhe e Milanos zikalter, tashme do te jete protagonist i ekraneve.

Ai me sa duket do te jete protagonist i nje dokumentari qe do te zhirohet per te sjelle ne jete edhe njehere karrieren dhe jeten e Perandorit zikalter.

“Projekti ne kete moment eshte ne faze studimi, dhe do te ndiqet me kujdes nga “Bananeira Filmes” ne Brazil.”

“Ai do te xhirohet ne qytetin San Paolo, Rio, dhe ne qytetet Italiane ku Adriano ka luajtur ne eksperiencen e tij ne Itali.”

“Pra, ne Milano, Parma, Firenze dhe ne Rome”. Kete gje e ka zbuluar diten e sotme Tuttosport ne numrin e saj te perditshem.

Ne kete film-dokumentar, sipas Patricia Kogut te “O’Globo”, do te kete vend edhe per disa tranjere dhe shoke te rendesishem si Cafu, Amaral dhe Aloisio Chulapa.

Dokumentari pritet te dale ne gysmen e dyte te vitit 2021, dhe do te transmetohet ne kinema per disa jave me radhe.

Ky eshte nje lajm shume i bukur per te gjithe tifozet e Adrianos, qe jane dashuruar me te ne kohen kur ai dhuronte magji per Interin ne fushen e lojes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.