Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,496 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare lajmi: “Pritja e madhe merr fund: ja kur Dybala do te vishet zikalter zyrtarisht: pikerisht diten…”

Inter, cfare lajmi: “Pritja e madhe merr fund: ja kur Dybala do te vishet zikalter zyrtarisht: pikerisht diten…”
Inter Club Staff

Pritja per Paulo Dybala duket se ka marre fund njehere e mire dhe tashme qe La Joya te vishet zikalter mungon vertete pak.

Per kete gje flet sot La Gazzetta dello Sport, e cila flet per nje pritje shume te shkurter deri kur Dybala ta shohim zikalter.

“Ne kete moment, pritet qe Dybala te vishet zikalter ne menyre zyrtare diten e hene ose maksimumi diten e marte.”

“Pas dakordesise se ndodhur ne mesin e javes, diten e djeshme ka ardhur edhe sinjali me pozitiv dhe perfundimtar”

“Antun dhe Inter do te kene edhe nje takim tjeter dhe me pas, lojtari dhe agjenti do te firmosin njehere e mire.”

“Ky kontakt do te ndodhe edhe ne menyre telefonike dhe mesazhi nuk ndryshon: Antun do te konfirmoje gjithcka dhe Dybala do te behet keshtu nje lojtar qendror ne projektin e Interit.”

“Jemi ne metrat e fundit, por jo ne kilometrin e fundit, sepse mungon shume pak dhe maratona ka filluar ne fund te janarit.”

“Pese muaj me pas kontaktit te pare, ish numri 10 i Juventusit eshte gati te nderroje qytet dhe te shkoje te rivalet e perjetshem.”

“Eshte nje kalim qe nuk ka ndodhur shpesh vitet e fundit, por qe mund te jete nje kalim shume i rendesishem per karrieren e tij.”

“Kontrata e re me Interin parashikon nje page prej 6 milione eurosh plus bonuse per te arritur ne shifren prej 7 milione euro.”

“Lojtari do te njihet edhe me nje bonus firme, por shume larg shifrave te perfolura disa jave me pare qe flitej per 10 milione. Do te jete nje shifer me e vogel.”

“Duam te ndertojme skuadren brenda muajit qershor per te vene ne dispozicion te Inzaghit skuadren me te mire te mundshme”, ka thene dje Beppe Marotta.

Ai ka treguar keshtu edhe njehere se Inter ka vullnet per te ndertuar gjithcka dhe per te kompletuar organiken brenda dates 30 qershor.

“Kjo do te thote dy gjera: ideja e klubit eshte qe te behet gati per nje sezon ku kalendari do te jete i pazakonte dhe me e rendesishmja, nese Marotta del ne media dhe flet per nje kohe kaq te reduktuar, eshte sepse Inter tashme i ka te gjithe lojtaret qe deshiron ne dore dhe mund te mbylle marreveshjet me ta shume shpejt.”

“Gjithcka shkon pertej Dybala qe ne kete moment eshte thjesht nje prej diamanteve te kesaj merkato qe po afron Inter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.