Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

801 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, CFARE LAJMI: “Sapo te mbyllet merkato, Marotta ka gati dy rinovime ne skuadren e pare”.

INTER, CFARE LAJMI: “Sapo te mbyllet merkato, Marotta ka gati dy rinovime ne skuadren e pare”.
Inter Club Staff

Simone Inzaghi ka qene i qarte: per te fituar, apo te pakten, per te provuar per te fituar, skuadra duhet te mbetet kjo.

Prandaj tranjeri dhe drejtuesit po shtyjne shume ne kete moment qe nga Inter te mos shitet asnje lojtar.

Per kete flet edhe Corriere dello Sport, e cila tregon detaje te tjera: “Nese gjithcka do te ece ashtu si duket, ne kete sesion merkatoje nuk pritet te largohet Skriniar”.

“Madje jo, ai jo vetem do te qendroje por edhe do te rinvoje bashke me nje tjeter shok skuadre teper te rendesishem”.

“Skriniar ka nje kontrate te vlefshme deri ne 30 qershor 2023 dhe menjehere sapo kjo merkato te mbyllet, Inter do te tentoje te mbylle rinovimin e me te”.

“Pritet te mos kete probleme, sepse lojtari eshte shume i lidhur me klubin. Nderkohe, kjo gje nuk do te ndodhe vetem me te, por edhe me De Vrij”.

“Edhe hollandezi eshte ne skadence kontrate dhe gjithashtu me te kane filluar disa kontakte qe tani per tu ulur ne tavoline”.

“Tek Inter do te vije nje mbrojtes, por zikalterit kane deshire te konfirmojne edhe dyshen e mbrojtjes qe kane shume vite qe luajne bashke”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.