Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,122 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare merkatoje? Blerje te shtrenjta, BIG per tu mbajtur dhe objektivat: ja te gjithe emrat…

Inter, cfare merkatoje? Blerje te shtrenjta, BIG per tu mbajtur dhe objektivat: ja te gjithe emrat…
Inter Club Staff

Cfare merkatoje e pret Interin? 

Tuttosport ka kujtuar se si zikalterit kane blere tashme Martinez, De Vrij dhe Asamoah dhe me pas nenvizon:

“Inter ka ristiluar mbrojtjen dhe mbetet per tu pare se cili do te jete fati i Cancelos (lojtari ka 35 milione te drejten e blerjes te fiksuar me Valencian).”

Me portugezin, Spalletti do te kishte njerezit e duhur per nje mbrojtje te kompletuar, por nese nuk do te blihet  ai, atehere do te duhet nje mbrojtes krahu per Spallettin.

Ne kete moment, shenjestra e Ausilios eshte qartesisht mesfusha, me shpresen se do te sigurohet nje rinovim i huazimit te Rafinhes nga Barcelona dhe ne kete menyre bilanci i radhes do te ishte shume ne rregull per FPF, edhe pse do te duheshin rreth 30-40 milione euro shitje deri ne fillim te qershorit.

Kjo gje mund te arritet me shitjen e disa te rinjve (Pinamonti por edhe disa elemente te tjere te rinj) si dhe lojtare qe nuk perfshihen ne projektin teknik (Dalbert, Nagatomo dhe Eder mbi te gjithe).

Nese Interi do te arrije te mbaje ne skuader Skriniar, Brozovic – qe eshte bere shume i nevojshem per Interin ndeshjet e fundit -, Perisic dhe Icardi, per Spallettin nuk do te duhen me shume se dy blerje: nje ‘mediano’ dhe me shume mundesi nje sulmues krahu i majte dhe preferohet qe te godase me kemben e majte duke qene se lojtare te tille mungojne ne skuadren e Interit.

Nderkohe, per mesfushen emrat qe perfliten jane te njejtet nga Strootman deri tek Vidal, duke kaluar tek italianet Cristante, Barella dhe Pellegrini.

Per sulmuesin e krahut mendja te shkon tek Marlos, Lamela, Verdi dhe Depay per te cilin eshte mjaft e interesuar edhe Milani.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.