Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

465 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare ndodhi pas ndeshjes me Real Madrid? “Eshte e pabesueshme, por skuadra dhe Conte qe prej asaj dite…”

Inter, cfare ndodhi pas ndeshjes me Real Madrid? “Eshte e pabesueshme, por skuadra dhe Conte qe prej asaj dite…”
Inter Club Staff

Inter kishte nisur sezonin duke kerkuar qe te ndryshonte dicka teper te rendesishme ne skemen e saj.

Tekniku Conte ka provuar me te gjitha menyrat qe te perfshije nje trekuartist ne formacionin e tij, duke e nderruar 3-5-2 ne nje 3-4-1-2.

Kjo ide erdhi per te perfshire ne skemat e Interit danezin Christian Eriksen, dhe per ta vleresuar akoma me shume ate.

Por me sa duket, kjo prove deshtoi ne menyre te dukshme dhe Conte menjehere vendosi te rikthehej te rruga me e shkurter dhe me e sigurt.

Por gjithcka ka ndodhur pas ndeshjes me Real Madrid, dhe pikerisht ajo humbje ka qene pika e madhe e ktheses per Interin.

Kete gje e konfirmon Sky Sport diten e sotme, e cila ka publikuar statistikat ne 12 ndeshjet e para deri te takimi me Real Madrid.

Interi deri ne ate moment kishte fituar vetem 4 ndeshje, duke shenuar nje gol ne cdo 45 minuta, dhe duke pesuar nje ne cdo 54 minuta.

Por ajo qe shqetesonte me shume ne ate pike ishte numri i larte i golave te pesuar. Pikerisht qe pas ndeshjes me Real, ne 12 ndeshjet qe pasuan, me formacionin 3-5-2, Interi ne 18 ndeshje ka arritur te fitoje 13 ndeshje, duke shenuar nga nje gol ne cdo 41 minuta duke pesuar nje gol ne cdo 101 minuta.

Cfare ndodhi pas ndeshjes me Real Madrid? Eshte e pabesueshme, por skuadra dhe Conte qe prej asaj dite duket nje tjeter ne mbrojtje. Mbase i vetmi shkak eshte ndryshim i skemes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.