Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

945 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare ndodhi vertete me largimin e Perisic? “Kush eshte prane Inzaghit, tregon se vete tranjeri arriti deri aty sa…”

Inter, cfare ndodhi vertete me largimin e Perisic? “Kush eshte prane Inzaghit, tregon se vete tranjeri arriti deri aty sa…”
Inter Club Staff

Tashme Ivan Perisic eshte nje kujtim i larget per Interin dhe kroati ndodhet ne Londer, te skuadra e tij e re Tottenham.

Por ne Milano, sipas La Gazzetta dello Sport, mungesa e tij ka filluar te ndihet edhe pse Inter nuk ka nisur ende rrugetimin e saj zyrtar ne Serie A.

“Ivan Perisic ka qene nje lojtar tre ne nje ne krahun e majte. Ai e ka treguar formen e tij te pabesueshme gjate gjithe sezonit te shkuar”.

“Ka qene pikerisht kjo forme qe ka bere qe Inzaghi te dashurohet me te dhe te beje cmendurira per ta mbajtur ne Milano”.

“Por asgje nuk ka qene e mundur per tranjerin qe ka gjetur perballe nje lojtar qe donte te plotesonte endrren e tij te vjeter: te luante te pakten njehere ne karriere ne Premier League”.

“Inzaghi ka pasur pike te dobet Ivan, por pasi ka provuar gjithcka: qe te bindja e drejtuesve per ta rinovuar kontraten e tij e deri tek seancat nje per nje me lojtarin, ehste dorezuar”.

“Nese do te ishte per tranjerin, ai do ta kishte evituar ne cdo rast largimin e tij, por tashme Perisic i takon te kaluares”.

“Kush eshte prane tranjerit tregon se Inzaghi ka shteruar cdo energji qe kishte per te mbajtur Perisic, por pa sukses. E tani, me energji te rekuperuara, Inzaghi deshiron te shteroje cdo energji qe te beje Gosens nje shtylle te krahut te majte tek Inter”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.