Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 26, 2019

Scroll to top

Top

829 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare plusvalence me Bettellan qe shkon te Atalanta: ja shifrat! Bastoni ne anen tjeter…

Inter, cfare plusvalence me Bettellan qe shkon te Atalanta: ja shifrat! Bastoni ne anen tjeter…
Bujar Berishaj

Nje i ri qe largohet dhe nje i ri qe vjen.

Ne shtepine e Inter eshte i nxehte edhe aksi me bergamasket e Atalanta.

Keta te fundit kane arritur marreveshje me Interin per Bettellan, mbrojtesin e Primaveras se Vecchit qe sapo u shpall kampion i Italise.

Per mbrojtesin e vitit te lindjes 2000 klubi i presidentit Percassi do te derdh nje shifer prej 7 milione euro ne arkat e Interit me zikalterit qe do te kene te drejten e ri-blerjes se lojtarit.

Gjithashtu ne te njejtin operacion klubet kane arritur akordin per te pershpejtuar ardhjen e Bastonit ne Milano, me mbrojtesin bergamask qe tashme eshte blere nga Interi por ishte i destinuar te qendroj edhe kete vit ne Bergamo.

Klubi zikalter pastaj do te vendos nese te mbaj ose te largoj lojtarin ne huazim. Per Bastoni interesim te forte kane shprehur SPAL dhe Sassuolo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.