Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

320 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh? Bookies nuk kane me dyshime: “Ja sa eshte koeficenti i ri per fitimin e Scudettos.”

Inter, cfare po ndodh? Bookies nuk kane me dyshime: “Ja sa eshte koeficenti i ri per fitimin e Scudettos.”
Inter Club Staff

Duket se goditja me koke e Edin Dzeko ne minutat e fundit ka shkundur edhe njehere tjeter themelet e kampionatit.

Ai gol ka bere qe Inter te fitoje tre piket dhe te shkeputet akoma edhe me shume nga Milani edhe me nje ndeshje me pak.

Zikalterit tani kane nje distance prej 4 pikesh edhe nga Milan, por edhe nga Napoli, fiks dy kundershtaret e radhes ne Serie A.

Por duket se sipas Kompanive te Basteve ne Itali, nje Inter qe fiton yllin e dyte ne kete sezon te Seri A, eshte dicka shume e mundshme.

Keshtu, sipas eksperteve te Sisal, Interi shihet fitues i Scudettos ne kte sezon me nje koeficent teper te ulet: 1,20.

Nderkohe, pas humbjes me Spezian dhe barazimit me Juventusin, Milani tashme ka nje koeficent 7,50 per fitimin e Scudettos.

Nje koeficent i njejte eshte edhe per Napolin, qe aktualisht ndodhet ne vendin e dyte me te njejtat pike si Milani, por me nje golevarazh me te mire.

Nderkohe, shume prapa skuadrat e tjera qe nuk eshte se shihen me si ne gare per titullin kampion te Serie A.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.