Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,725 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh me Barella dhe Calhanoglu? Corriere zbulon: “E pabesueshme: vetem ata te dy kane…”

Inter, cfare po ndodh me Barella dhe Calhanoglu? Corriere zbulon: “E pabesueshme: vetem ata te dy kane…”
Inter Club Staff

“Inter ka rigjetur thesarin e saj ne mesin e fushes. Jo me kot, me Barella, Brozovic dhe Calhanogli ne fushe, skuadra ka kaluar cdo veshtiresi.”

“Kur ata jane kthyer te tre ne formacion, Inter eshte rikthyer te fitoret direkt pas momentit te keq te kaluar ne shkurt dhe mars.”

“Jane ata dy nga faktoret kryesore qe kane rikthyer Interin ne lufte per Scudetto dhe per Kupen e Italise”.

Keshtu shkruan Corriere dello Sport, qe me pas tregon edhe nje statistike te pabesueshme te Calhanoglu dhe te Barella.

“Ne vecanti, Barella dhe Calhanoglu, bashke kane vene vulen te 40% i golave te Interit. Nje statistike e pabesueshme.”

“E te mendosh se jane 78 golat e shenuar nga Interi, 40% eshte nje numer prej te cmendurish ne kete moment.”

“Calhanogli deri me tani ka shenuar shtate gola dhe 11 assist (i fundit ndaj Empolit per 2-2 e Lautaros), ndersa Barella ka shenuar 3 gola dhe ka dhene 10 assiste.”

“Dy dite me pare ka marre pjese edhe te aksioni i 3-2, kur ishte qe krosoi. Por kesaj radhe nuk dha dot assist.”

“Por nuk ka problem, sepse te dy bashke ata, kane shenuar 31 nga 78 golat e shenuar nga Interi ne kampionat.”

“Nuk jane pak, jane shume madje. Jane numra prej mesfushoresh TOP qe mbajne gjalle nje skuader te tere.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.