Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

504 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh me Handanovic ne kete moment? “Klubi ben me dije se skuadra ka folur me te dhe…”

Inter, cfare po ndodh me Handanovic ne kete moment? “Klubi ben me dije se skuadra ka folur me te dhe…”
Inter Club Staff

Pas ndeshjes shume te mire me Fiorentinen, Samir Handanovic ka qene menjehere protagonist per keq ne ndeshjen e barazuar ndaj Atalantes.

Portieri slloven ka gabuar ne golin e Toloi por me pas ka gabuar edhe ne golin e 3-2 qe u anullua nga VAR dhe qe ishte ne qender: per fatin e mire, ai kishte gabuar edhe me pare, duke nxjere jashte nje top. Ishte ai moment qe beri qe goli te anullohej.

Sport Mediaset ka folur sot per kete gje dhe per situaten rreth portierit-kapiten te Interit ne Appiano Gentile duke sjelle te rejat e fundit.

“Ne Appiano te gjithe sigurojne se raporti i portierit me Inzaghin dhe me skuadren (shoket) eshte ende shume i mire dhe i qete.”

“Inzaghi ka shume besim te Samir dhe nga ana psikologjike ne kete moment ai ka nevoje qe te kete mbeshtetje totale nga te gjithe.”

“E perkthyer kjo: duhet te luaje, duhet te vazhdoje te zbresen e fushe qe ti pergjigjet me pritje dyshimeve ndaj tij dhe kritikave.”

“Kjo do te ndodhe te pakten deri sa te jete Handanovic – qe zor se mund te ndodhe – ai qe do te kerkoje qe te zevendesohet.”

“Klubi dhe skuadra jane me te, te bindur te delikatesa e rolit te tij. Por kjo nuk do te thote se klubi nuk po mendon per te ardhmen.”

“Me sa duket eshte siguruar Andre Onana per veren e ardhshme. Kjo eshte ajo qe thote Di Marzio prej shume kohesh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.