Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

485 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh me lojtaret e huazuar ne kete sezon? Per here te pare, te gjithe ata…

Inter, cfare po ndodh me lojtaret e huazuar ne kete sezon? Per here te pare, te gjithe ata…
Inter Club Staff

Samuele Mulattieri, Gaetano Oristanio, Andreaw Gravillon dhe Michele Di Gregorio.

Per momentin jane keta kater lojtare te rinj – ashtu si tregon FcInter News – me te cilet klubi zikalter eshte me shume i kenaqur.

Duke perjashtuar Sebastiano Esposito nga kjo liste, qe prej vitesh tashme ka treguar se eshte shume i talentuar qe edhe pse 19 vjec po ben shume mire te Bazeli.

Por ai ndryshe nga akter te paret konsiderohet qe tani nje lojtar i rendesishem, jo me kot luan ne nje skuader te rendesishme, ndryshe nga djemte e tjere.

Per Espositon brenda dy vitesh do te kete ose nje rikthim ne suadren e pare ose nje shitje perfundimtare te tij.

Nderkohe, le te ndalemi te te tjeret. Gravillon qe esht te Reims ka luajtur deri me tani gjashte ndeshje dhe eshte vetem 11 ndeshje larg blerjes perfundimtare sepse ne kontrate eshte parashikuar qe huazimi behet blerje e detyrueshme pasi lojtari te luaje 17 ndeshje.

Por kjo histori ndryshon per tre lojtare te tjere te dale nga akademia e Interit: i pari eshte Mulattieri, i cili me Crotonen ka me shume gola se sa prezenca: 6 gola ne 5 ndeshje.

Mbrojesi ka treguar menjehere cilesite e tij dhe rritja e madhe e tij tashme eshte ne syte e te gjitheve pas nje sezoni fantastik ne Hollande vitin e kaluar.

Nje rruge te tille po e ndjek Oristanio kete sezon, e ku po tregon potencialin me Volendam (ish-skuadren e Mulattieri).

Ne fund, Di Gregorio te Monza eshte nje siguri tashme. Ashtu si edhe sezonin e shkuar, lojtari 24 vjecar milanez ehste nje titullar i padiskutueshem e mund te futet ne gare per diskutimin pas-Handanovic.

Gjithmone nese Adriano Galliani ne rast se kalon ne Serie A nuk do te investoje ndonje shume te rendesishme per ta blere e per ta mbajtur te Monza.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.