Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

423 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh me Sensi? “E pabesueshme, por me sa duket ai pritet te rikthehet vetem…”

Inter, cfare po ndodh me Sensi? “E pabesueshme, por me sa duket ai pritet te rikthehet vetem…”
Inter Club Staff

Inter akoma nuk mund te besoje tek Stefano Sensi. Mesfushori i lindur ne vitin 1995, pas nje sezoni te mbushur me demtime, eshte ndalur perseri ne perpara disa ditesh dhe do te jete jashte deri ne pushimin e radhes te kombetareve.

E keshtu, La Gazzetta dello Sport flet per momentin e lojtarit duke shpjeguar edhe pozicionin e klubit zikalter.

“Te dhenat jane teper zhgenjyese: ne te gjithe 2020, Sensi ka luajtur si titullar me Interin vetem pese ndeshje.”

“Ne San Siro, ndeshja e fundit e luajtur eshte ne 26 janarin e larget kunder Cagkiarit, nente muaj me pare.”

“Vazhdueshmeria eshte e panjohur per te, por mbi te gjitha, eshte nje humbje shume e madhe edhe per Conten, qe per kete lojtar shikon shume gjera te bukura.”

“Por si ka mundesi qe Conte mendon per Interin nje lojtar qe eshte kaq shume jashte fushes se lojes i demtuar?”

“Stima nuk diskutohet, por konfirmohet edhe nga klubi, qe ne qershpr ka blere kartonin e lojtarit tek Sassuolo per 20 milione euro, pasi kishte paguar 3 milione euro nje vit me pare per huazimin.”

“Morali eshte se lojtari natyrisht nuk e ka marre mire mesfushen e re, por ne derbi ka munguar per shembull per shkak te skualifikimit (karton i kuq ndaj Lazios).”

“Nderkohe, perpara tij ka nje nentor te tere ku nuk pritet te rekuperohet dhe do te rikthehet vetem pas pushimit te kombetareve. Ne fillim u mendua per nje mungese prej 10 ditesh por tashme keto 10 dite jane bere 21, pra tre jave.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.