Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

869 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh? “Pas Sanchez dhe Pinamonti, edhe nje tjeter lojtar refuzon te largohet: ai nuk deshiron te…”

Inter, cfare po ndodh? “Pas Sanchez dhe Pinamonti, edhe nje tjeter lojtar refuzon te largohet: ai nuk deshiron te…”
Inter Club Staff

Tek Inter ka shume lojtare qe jane ne listen e largimeve per nje arsye apo per nje tjeter, qofte me shitje perfundimtare apo ne huazim.

Njeri prej tyre eshte edhe Lucien Agoume, qe per hir te vertetes eshte shume i talentuar dhe sezonin e shkuar ka bere mire ne France.

Gjithesesi, ai pas sezonit te Brest, do te largohet perseri te luaje me shume ne nje skuader me te vogel se sa zikalterit.

Ky vendim eshte marre tashme nga drejtuesit dhe i eshte komuinikuar edhe agjentit te lojtarit i cili po eksploron mundesite.

Por ne kete moment, por te kishte qene per Interin, lojtari do te gjendej te nje skuader ne Itali me te cilen Marotta ka arritur nje marreveshje.

“Behet fjale per Cremonese, qe e kerkon me ngulm Agoume dhe qe ka edhe nje draft kontrate me zikalterit gati per ta firmosur”.

“Por ai pikerisht si Pinamonti dhe Sanchez, po refuzon te largohet ne destinacionin e sugjeruar nga Inter dhe nuk eshte i bindur”.

“Sipas tij, merkato mund te rezervoje ndonje skuader me te mire se skuadra e sapo ngjitur ne Serie A sezonin e fundit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.