Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,482 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh? “Per blerjen e Asllani dhe te Bellanova mund te paguaje… Juventusi.”

Inter, cfare po ndodh? “Per blerjen e Asllani dhe te Bellanova mund te paguaje… Juventusi.”
Inter Club Staff

Me te vertete qe ne kete merkato po ndodhin shume te papritura ne Seria dhe nje prej tyre mund te ndodhe ne ditet ne vazhdim.

Behet fjale per transferimin e mundshem te Nicolò Zaniolo nga skuadra e Romes te Juventusi per nje shifer teper te larte.

Deri me tani, nuk ka asgje zyrtare, por me sa duket, ky operacion mund te kushtoje per klubin nga Torino rreth 50 milione euro.

Sipas te rejave te fundit, vete Zaniolo ka rene dakord me Juventusin edhe per pagen dhe do te marre diku tek 4 milione euro.

Por cfare ka te beje e gjitha kjo me Interin? Shume. Kjo sepse Inter ka ende nje te drejte mbi 15% te shitjes totale te lojtarit.

“Keshtu, nese Juventus do e bleje per 50 milione euro ne total lojtarin (duke perfshire shifren e huzazimit dhe te blerjes), atehere Inter do te marre direkt 7,5 milione euro.”

“Ne kete menyre, zikalterit do te fitonin menjehere nje shifer te paparashikuar dhe qe do te paguante plot dy operacione te rendesishme.”

“Me 7,5 milione euro Inter do te mbulonte ne bilancin e ketij sezoni edhe Asllanin, qe ka kushtuar 4 milione (kete sezon) dhe Bellanoven rreth 3 milione). Inter pret keshtu nje shifer te papritur por jo te padeshiruar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.