Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

521 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh? “Shtohet lista, ja emrat e 5 lojtareve qe do te largohen ne janar: skenari i ri sjell…”

Inter, cfare po ndodh? “Shtohet lista, ja emrat e 5 lojtareve qe do te largohen ne janar: skenari i ri sjell…”
Inter Club Staff

Dalja e parakohshme nga kupat europiane ka sjelle ne menyre te paevitueshme reflektime ne shtepine Inter.

Corriere dello Sport sot shpejgon se cfare do te ndryshoje per merkaton zikalter ne kete merkato dimerore.

“Kjo do te thote se skuadra do duhet te ulet shume ne numer. Dikush ishte ne largim e siper, si Vecino, Nainggolan dhe natyrisht si Eriksen, por ka edhe te tjere.”

“Ne kete pike. pas asaj qe ndodhi ndaj Shakhtar, nuk eshte per tu perjashtuar se merkato dalese do te kete shitjen e nje mbrojtesi por edhe te Pinamontit.”

“Kete te fundit tekniku nuk e quan ende nje lojtar gati per nje skuader si Interi, dhe tashme, pa Europen, ai nuk hyn ne pune as per listen UEFA.”

“Ne kete pike del ne pah edhe nje e re e rendesishme: Interi ka hequr dore nga vendimi per te mos huazuar asnje lojtar, dhe do te shihet edhe ana e rrogave tashme.”

“Mund te huazohen lojtare ne largim edhe thjesht per te ulur tavanin e rrogave ne skuadren zikalter, duke pare edhe mungesen e fondeve nga Europa.”

“Po mbrojtesi qe mund te largohet? Ende nuk ka nje emer, por duket e veshtire tashme qe te largohet Skriniar, sidomos pas ndeshjeve te fundit ku ai ka qene nder me te miret ne skuader e duket se eshte pershtatur totalisht me skemen e re.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.