Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

486 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare prapaskene: “Ne merkato eshte bere nje mekat i madh per te cilin Marotta eshte penduar shume: behet fjale per…”

Inter, cfare prapaskene: “Ne merkato eshte bere nje mekat i madh per te cilin Marotta eshte penduar shume: behet fjale per…”
Inter Club Staff

Nje prapaskene e merkatos se dimrit ka dale diten e sotme ne pah ne faqet e La Gazzetta dello Sport.

E me sa duket, gjithcka lidhet me lodhjen e Nicolo Barella dhe me nje goditje te deshtuar ne janar, qe me pas drejtuesit e shtyne per ne qershor.

“Ne merkato eshte bere nje mekat i madh per te cilin Marotta eshte penduar shume bashke me Piero Ausilion.”

“Ne ditet e para te merkatos, kur ishte menduar edhe shitja e Stefano Sensit ne huazim, Marotta kishte pasur nje ide unike.”

“Ate qe te merrte direkt ne Milano nje lojtare si Davide Fratessi, por me pas gjithcka deshtoi per shkak te kerkesave te Sassuolos.”

“Por nuk eshte se Inter ka vazhduar shume gjate me tentativat e saj dhe nuk eshte se e ka negociuar me vullnet te forte ate.”

“E pikerisht ketu ndodhet edhe pendesa e drejtuesve, sepse nje Fratessi ne kete moment do te kishte qene oksigjen.”

“Por edhe pse ka pendese, te pakten flitet se Inter do e provoje per te gjate muajve te veres dhe ai do te ishte nje goditje teper e bukur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.