Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,614 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare prapaskene nga fundi i sezonit: “Inzaghi i tha Marottes: nuk dua asnje tjeter nese arrin te me…”

Inter, cfare prapaskene nga fundi i sezonit: “Inzaghi i tha Marottes: nuk dua asnje tjeter nese arrin te me…”
Inter Club Staff

Diten e sotme La Gazzetta dello Sport ka dashur te ndalet me se shumti te nje prapasken e veres, edhe pse kishte vetem pak dite qe kishte perfunduar kampionati.

“Kane qene ato dite ku pendesa per nje humbje te Scudettos nuk ishte e vogel, sepse Inter e kishte pasur ne dore.”

“Por Marotta e di qe Inzaghi nuk ka pasur mbeshtetjen e nevojshme ne sezonin e shkuar ne merkato, dhe ai asnjehere nuk ka rendaur asgje tek ai”.

“Por pikerisht ne nje diskutim te disa diteve pas perfundimit te kampionatit, ai i ka bere nje pyetje te thjeste Inzaghit”.

“Ai i ka thene se cfare mendimi do te kishte tranjeri zikalter ne rast se Romelu Lukaku do te kishte qene nje mundesi per Interin”.

“Inzaghi aty pa u menduar aspak, ka thene shume qarte se nese vjen Lukaku, ai nuk do te donte askend tjeter ne merkato”.

“Normalisht ka qene nje shaka, por nje tregues shume i madh se sa i rendesishem ka qene per Simonen blerja e belgut”.

“Tani Lukaku eshte ne Milano dhe menjehere po tregon te gjithe impaktin e tij ne boten zikalter. Atmosfera eshte komplet ndryshe qe prej ardhjes se tij nga Londra”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.