Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,111 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare prapaskene pas ndeshjes ne Olimpico: “Direkt pas Kupes, Zhang ne lot ka marre me video…”

Inter, cfare prapaskene pas ndeshjes ne Olimpico: “Direkt pas Kupes, Zhang ne lot ka marre me video…”
Inter Club Staff

Ka qene nje feste e madhe ajo e Interit dy dite me pare pasi ka mundur Juventusin ne minutat e kohes shtese.

Zikalterit kane fituar trofeun e dyte sezonal ne Itali dhe tani do te mundohen qe te luftojne per Scudetton deri ne jave ne fundit.

Nder protagonistet e fitores nderkohe ka qene Steven Zhang qe eshte pare shume i lumtur dhe ka festuar si i cmendur.

Ai ka zbritur ne fushe ne Olimpico duke u perqafuar me drejtuesit e lojtaret, por ka nje prapaskene interesante nga dhoma e zhveshjes pas ndeshjes.

“Ka vertete nje prapaskene qe do te tregoje shume. Kur skuadra eshte futur ne dhomat e zhveshjes, ka pasur nje feste te madhe.”

“Steven me Kupen ne krah dhe perpara lojtareve ka marre telefonin ne dore dhe ka marre me video ne telefon babain e tij.”

“Aq donte, sepse ne sekondat e pare ai eshte mbushur ne lot nga emocionet kur perballe i doli babai dhe ai ishte nga ana tjeter me Kupen e Italise ne dore.”

“Bosin e madh Jindong Zhang ne Milano e quajne thjeshte «chairman», por te gjithe kane nje respekt te madh per te.”

“Emocione te medha, por te justifikuara. Zhang ka dhene shume nga vetja qe Interi te vije ne kete dite qe eshte sot. Lojtaret e kane vleresuar kete moment dhe e kane pritur me ovacione perseri Presidentin ne mesin e tyre duke festuar bashke.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.