Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

901 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare rekordi i pabesueshem dje ne Meazza: “Brenda nje nate klubi zikalter ka thyer dy…”

Inter, cfare rekordi i pabesueshem dje ne Meazza: “Brenda nje nate klubi zikalter ka thyer dy…”
Inter Club Staff

Spektakel ne fushe por spektakel edhe ne shkallet e stadiumit me dy tifozerite elektrizuese te derbit te Milanos.

Por ishte nje derbi ne shtepine e Interit dhe keshtu zikalterit vendas kishin mundesine te benin dicka me shume se tifozet e Milanit.

Por duket se ka pasur nje rekord te pabesueshem per te gjithe klubin zikalter sidomos nga ana ekonomike.

“Pas disa edicionesh me kapacitet zero apo me kapacitet te reduktuar (madje per ndeshjen e pare ishte 75% kapaciteti), dje ka pasur nje kapacitet maksimal.”

“Ishte nje derbi i mbushur plot e perplot si ne koherat me te mira: 74.508 tifoze kane qene prezent ne stadium.”

“Po Interi? Ka futur ne xhep 4.156.710 euro nga biletat e shitura. Nuk jane pak, por me shume se kater milione euro.”

“Keshtu, dy rekord ne nje dite per Interin: numri me i madh i tifozeve ne nje ndeshje te Kupes se Italise ne stadium dhe fitimi me i madh ndonjehere ne histori.”

“Por ne tribune ka pasur shume VIP-a: Ivan Cordoba, Adriano Galliani, Perandori Adriano, Davide Cassani, notari Alex Giorgetti, Carlo Tavecchio dhe Giorgos Karagounis.”

Burimi: Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.