Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

662 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, CFARE REKORDI: “Klubi zikalter diten e diele do te behet skuadra e pare ne histori qe kap…”

INTER, CFARE REKORDI: “Klubi zikalter diten e diele do te behet skuadra e pare ne histori qe kap…”
Inter Club Staff

MAI STATI IN B. Kjo eshte nje nga sloganet me te bukura qe klubi zikalter ka dhe gjithcka ka te beje me prezencen e Interit gjithmone ne Serie A.

Qe prej dites se pare te themelimit e deri me sot, 113 vite me vone, Interi ka luajtur gjithmone ne kompeticionin me te larte ne Itali.

Ky eshte edhe nje motiv krenarie per te gjithe historine e klubit zikalter, por edhe per tifozet qe shpesh here e perdorin per tu ‘hapur’ ndaj kundershtareve.

Por pikerisht duke u bazuar te “Mai Stati In B” (Kurre nuk kemi qene ne Serie B), Interi do te vendose nje rekord absokut diten e diele.

Ja cfare shkruan sot La Gazzetta dello Sport: “Interi eshte gati te vendose nje rekord te pabesueshem diten e neserme.”

“Vetem me zbritjen ne fushe, Interi ndaj Udineses do te behet skuadra e pare ne historine e Italise qe luan 3000 ndeshje ne Serie A qe kur kampionati italian luhet si nje i vetem, pa u ndare ne regjione.”

“Deri me tani per Interin kane ardhur ne Serie A plot 1495 fitore, 834 barazime dhe 670 humbje ne total.”

“Interi behet keshtu skuadra e pare me Juventusin pas saj, qe eshte nje kampionat mangut per shkak te renies ne Serie B. Nje renie e kategorine e dyte qe fundosi perfundimisht edhe reputacionin e tyre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.