Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

719 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare skuadre: ja treshja e mesfushes qe po enderron Suning te ndertoje tek zikalterit!

Inter, cfare skuadre: ja treshja e mesfushes qe po enderron Suning te ndertoje tek zikalterit!
Inter Club Staff

Interi vazhdon te beje perpara ne krahsim me Juventusin ne garen per Sandro Tonalin, te riun e talentuar te Brescias.

Nje profil ky qe i pelqen jashtezakonisht shume drejtuesve zikalter me Steven Zhang dhe Beppe Marotten ne radhe te pare.

Ata te dy e duan me cdo kusht lojtarin. Kjo per faktin se Tonali ka lindur ne 2000 dhe eshte nje profil perfekt per filozofine e re te Interit.

Te rinj, te talentuar dhe italiane. Kjo eshte ajo qe do Suning dhe kjo eshte ajo qe do Beppe Marotta. Por La Gazzetta dello Sport shkon edhe me tej dhe tregon treshen e endrrave qe Suning ka ne mendje per mesfushen e Interit.

“Me shitjen e Icardit Interi ka marre nje avantazh te dukshem ne garen per Sandro Tonalin e Brescias.”

“Kjo sepse drejtuesit e Interit (ne krahasim me ata te Juventusit) kane arritur te fusin ne bilanc nje plusvalence te madhe duke garantuar keshtu likujditet ne merkato.”

“Per kete arsye tashme Interi po mendon te shtype gazin ne drejtim te tij sepse ai shihet fiks per filozofine e Suning.”

“Shoqeria kineze enderron tek Interi nje treshe mesfushe e perbere nga Tonali, Sensi dhe Barella. Do te ishte projekti me i kalter i mundshe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.