Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2020

Scroll to top

Top

571 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare surprize ne formacionin anti-Napoli nga Antonio Conte: nga minuta e pare ne mbrojtje pritet te luaje Andrea Ranocchia!

Inter, cfare surprize ne formacionin anti-Napoli nga Antonio Conte: nga minuta e pare ne mbrojtje pritet te luaje Andrea Ranocchia!
Inter Club Staff

Inter do te rikthehet ne fushe te shtunen ne darke per ndeshjen gjysmefinale kthyese te Kupes se Italise kunder Napolit.

Diten e djeshme u zyrtarizua edhe orari i ndeshjes (21:00) por edhe rregulli i ri per sa i perket kohes shtese.

Keshtu, nese Interi do te fitoje ne kohen e rregullt 0-1, atehere skuadrat do te kalojne menjehere tek penalltite dhe koha shtese nuk do te perdoret.

Ky eshte nje vendim per te ruajtur me shume lojtaret e skuadrave qe do te rikthehen ne fushat e lojes pas 3 muajsh mungese dhe per te shmangur demtimet. Tek Interi madje ka pasur jo pak shqetesime fizike tek lojtaret.

Por pikerisht nga problemet fizike qe kane disa lojtare te mbrojtjes zikalter, Antonio Conte pritet te hedhe nga minuta e pare nje surprize te vertete: Andrea Ranocchia.

Ai pritet te luaje nga minuta e pare dhe ky nuk eshte i vetmi lajm pozitiv per te keto dite: Interi i ka propozuar atij rinovimin e kontrates dhe vazhdimin e aventures te pakten edhe sezonin tjeter tek Interi.

Ashtu si nenvizon Calciomercato.com, “Ideja e Interit ne fakt eshte qe te respektohet kontrata deri ne 2021 qe eshte nenshkruar prillin e shkuar dhe mbrojtesi te qendroje si zevendesues ne skuadren e Contes edhe sezonin tjeter me idene per ta zgjatur kete kontrate deri ne 2022.”

“Ranocchia shihet tek Interi nga shoket dhe tranjeri si lideri i heshtur dhe zevenves kapiteni i vertete i Interit.”

“Por tani eshte koha te tregohet nje lider ne fushe: ndaj Napolit do te jete ai nga minuta e pare ne mbrojtje…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.