Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,664 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Chievo, sot per Piolin ne fushe do te jete nje mesfushe me vlere 108 milione euro…

Inter-Chievo, sot per Piolin ne fushe do te jete nje mesfushe me vlere 108 milione euro…
Inter Club Staff

Edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport ve ne dukje nje fakt teper te rendesishem: mesfusha zikalter ndaj Chievos, nese do te jete ajo e parashikuar nga mediat keto dite, ka kushtuar me shume se 100 milione euro.

“Pa rritur asnje shifer, eshte e drejte qe te nenvizojme se mesfusha zikalter qe do zbrese ne fushe sot ka kushtuar dicka me shume se 100 milione euro. Llogaria eshte kjo, por nje llogari qe jo medoemos kthehet ne gola dhe assist. Por keto llogari tregojne se Roberto Gagliardini, Geoffrey Kondogbia dhe Joao Mario i kane kushtuar Interit rreth 108 milione euro, bashke me bonuese, per te siguruar sherbimet e tyre. Stefano Pioli do te besoje tek keta lojtare punen me te rendesishme te skuadres, ate te mbeshtetjes se manovres sulmuese dhe te ekuilibrit ne zoterimin e topit. Edhe dje tranjeri ka provuar kete mundesi duke lene here Banega ne stol dhe here titullar. Portugezi eshte ne avantazh ndaj argjentinasit pas ndeshjes se mire ne Friuli me hyrjen e tij ne fushe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.