Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,861 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cmendet Corriere dello Sport: “Perse Berlusconi po ndihmon Inter ne kete menyre? Kane ndermend te…”

Inter, cmendet Corriere dello Sport: “Perse Berlusconi po ndihmon Inter ne kete menyre? Kane ndermend te…”
Inter Club Staff

Inter me sa duket ka ndermend te perforcoje ndjeshem skuadren e Simone Inzaghit dhe kete gje mund ta beje edhe me ndihmen e nje… milanisti.

Per kete gje flet sot Corriere dello Sport, qe ne nje fare menyre eshte “cmendur” vetem duke menduar per kete ide.

Sipas tyre, skuadra e Monzes mund te jete nje nder faktoret me te rendesishem te merkatos se Interit ne kete sezon.

Ja cfare shkruajne ata: “Duket nje cmenduri, por me sa duket, Monza mund te jete aleati me i madh i Interit.”

“Perse Berlusconi po ndihmon Interin ne kete menyre? Askush nuk e di e dikush mund te thote se ai thjesht po perforcon Monzen. Por nga ana tjeter, ai po ndihmon shume Interin.”

“Po, sepse Monza eshte gati te paguaje tek Interi rreth 40 milione euro. Si? Bersluconi dhe Galliani kane paguar 4 milione euro per Di Fregorio. Por nuk mbaron me kaq.”

“Ata kane gati edhe rreth 7 milione euro per Pirola qe mund te behet ndoshta 5 apo 6 milione euro nese marrin nje ulje nga Inter. Ja ku u bene 10 milione euro.”

“Nderkohe, me pas eshte edhe Andrea Pinamonti, qe nga Milano nuk leviz per me pak se 20 milione euro.”

“Por jo cdo gje mbaron me kaq: Inter mund te marre edhe 10 milione euro te tjera nga Stefano Sensi, per te cilin Monza mund te paguaje pas nje sezoni ne huazim. Ah Berluscomi, kjo zemer e vjeter zikalter”, e mbyllin ata shkrimin me shaka.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.