Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

524 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte eshte gati te ndryshoje skeme per Juventusin? “Ja ideja e fundit e tij: po mendon per…”

Inter, Conte eshte gati te ndryshoje skeme per Juventusin? “Ja ideja e fundit e tij: po mendon per…”
Inter Club Staff

Pavarsisht rezultateve jo shume te mira ne kampionat, per Conten ende cdo gje eshte shume e hapur ne Serie A.

Deri me tani klasifikimi tregon se diferenca eshte vetem tre pike dhe Interi ne ndeshjen ndaj Juventusin ka mundesine e arte te jape nje sinjal teper te forte ne Itali.

Per kete arsye, Antonio Conte po mendon se si ta luaje sa me mire te jete e mund kete sfide me nxenesin e tij, Pirlo.

Si fillim, ai deshiron te rekuperoje te plote skuadren per kete ndeshje dhe Corriere dello Sport flet per nje ndryshim skeme nga tekniku ne kete ndeshje.

“Sfida e radhes e Contes do te jete ajo qe te limitoje sa me shume blackout-et qe Interi peson gjate lojes duke u zhdukur per disa minuta.”

“Ideja eshte jo vetem te forcohet reparti i mbrojtjes, por qe te kerkohet me shume kompaktesi edhe ndermjet reparteve.”

“Por ideja me e fundit eshte qe ai te ndryshoje skeme: duke qene se Juventusi do te beje gjithcka per te markuar Lukaku, ai nuk deshiron te shohe ne fushe nje Inter te varur totalisht prej atij.”

“Per kete arsye, pritet nje Inter qe nuk do te varet vetem nga gjigandi belg, por nje Inter qe mund ta perqendroje lojen e saj diku tjeter, e per kete po punon ekskluzivisht vetem Conte: ku i dihet, mbase ai do te habise teknikun e Juventusit dhe do te tentoje ti jape nje leksion te mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.