Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

584 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte futet ne pune per te bindur nje lojtar: “Tranjeri e deshiron me cdo kusht. Gati ti ofroje nje…”

Inter, Conte futet ne pune per te bindur nje lojtar: “Tranjeri e deshiron me cdo kusht. Gati ti ofroje nje…”
Inter Club Staff

Krahet e Interit mund te jene e qender te merkatos se ardhshme zikalter, ku vetem Hakimi duket i sigurt per sezonin e ri.

Conte po kerkon me cdo kusht nje njeri te rendesishem ne te majte pikerisht ashtu si eshte marokeni ne krahun e tij te djathte.

Nuk eshte dicka e re kjo, sepse ka shume kohe qe perflitet per nje blerje te rendesishme te Interit ne kete krah.

Emrat kane qene te shumte: Emerson Palmieri, Tagliafico, Robin Gosens. Gjithesesi, nga keta te tre, i pari eshte i preferuari i Contes.

Tranjeri zikalter e ka kerkuar edhe ne te kaluaren dhe nuk eshte nje surprize. Ka qene pikerisht Conte ai qe e ka marre ne Londer.

Por pertej Emerson Palmieri, qe mund te jete nje okazion i mire merkatoje per Interin duke qene se luan shume pak te Chelsea, Conte po leviz personalisht per nje deshire tjeter te madhe qe ka ne merkato.

“Behet fjale per Alessandro Florenzin. Ai ka filluar kontaktet e tij personale me lojtarin ne pronesi te Romes.”

“Ai nuk ka te ardhme ne Paris por edhe te Roma nuk do te rikthehet. Keshtu Conte po mundohet ta binde qe te pranoje rolin e lojtarit te 12 ne skuader. Ate te zevendesuesit kur Hakimi te kete nevoje per pushim apo ndonje nga mesfushoret duke qene se ai e ben shume mire edhe kete rol.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.