Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

752 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte i thote jo Ndombele, por kujdes: “Ne pah ka dale nje emer i ri: do te ishte perfekt per mesfushen e Interit?”

Inter, Conte i thote jo Ndombele, por kujdes: “Ne pah ka dale nje emer i ri: do te ishte perfekt per mesfushen e Interit?”
Inter Club Staff

Inter dhe Tottenham, pas marreveshjes per Eriksen, mund te nisin nje tratative te re te suksseshme.

Protagonist kesaj radhe mund te jete Milan Skriniar, i cili ka rene poshte ne hirarkine e Contes dhe eshte bere nje objektiv merkatoje i Mourinhos.

Sipas Tuttosport, ne dialoget qe po behen ndermjet dy klubeve, me sa duket, mund te kemi nje emer te ri qe Tottenham do i ofroje Interit.

Behet fjale per nje mesfushor qe luan me londinezet, por qe nuk eshte Tungay Ndombele, lojtar i cili eshte perfolur edhe ne te kaluaren.

“Ne kete rast behet fjale per nje mesfushor tjeter, edhe ky francez dhe i fuqishem: emri eshte ai i Moussa Sissoko.”

“Me Tottenham tratativa eshte e hapur, edhe pse per momentin, distanca ndermjet paleve eshte e larte.”

“Interi vazhdon te kerkoje rreth 60 milione euro per kartonin e sllovakut ndersa Tottenham ofron me pak.”

“Por fakti qe Steve Hitchen, drejtuesi i Spurs eshte ne Milano per te folur me agjentin e Skriniar, do e te thote shume.”

“Mbase ata mund te kene gjetur edhe marreveshjen me Interin dhe po tentohet te bindet sllovaku ndoshta.”

“Te gjithe ne kete moment jane te mendimit se Tottenham e ka shume seriozisht per mbrojtesin e Interit, prandaj ata po kerkojne nje marreveshje me ngulm.”

“Per momentin, tratativa nuk parashikon asnje shkembim, por ne merkato te pakten tani, eshte skarcuar opsioni Ndombele.”

“Presidenti Levy nuk deshiron qe ta perfshije ne kete tratative, pore dhe vete Conte nuk ka qene shume entuziast per emrin e tij.”

“Pikerisht per kete arsye, jane rritur ndjeshem kuotat e Mousa Sissoko.

Ai eshte nje lojtar qe edhe ne te kaluaren ka qene afer Interit por me pas nuk eshte bere asgje per kalimin e tij ne Milano.”

“Ai deri me tani ka qene titullar vetme ne nje ndeshje (ndaj Lokomotiv Plovdiv), por ka zhgenjyer.”

“Conte nderkohe ka kerkuar muskuj te tjere ne mesfushe, ndersa Jose Mourinho, pas largimit te Vertonghen, ka nevoje per nje lojtar te madh ne mbrojtje.”

“Interi nderkohe, duke qene se Tottenham nuk ka ne kontigjentin e saj ndonje mbrojtes qe mund ti interesoje zikalterve, i kane hedhur syte nga mesfusha e tyre.”

Burimi: Tuttosport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.