Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

392 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte ka ngritur alarmin. Gazzetta zbulon frazen qe i ka thene skuadres ne mengjes: “Jemi shume…”

Inter, Conte ka ngritur alarmin. Gazzetta zbulon frazen qe i ka thene skuadres ne mengjes: “Jemi shume…”
Inter Club Staff

Duhet te regojme. Ja kush eshte koncepti qe Interi duhet te kete ne mendje ne tansferten e veshtire diten e sotme ne Champions League kunder Real Madrid.

Eshte kjo ajo qe i ka thene diten e djeshme ne mengjes Antonio Conte, qe pas barazimit me Parmen, ka tentuar qe te ngreje moralisht skuadren, edhe pse eshte shprehur teper i zhgenjyer per mungesen e fitores.

Kete e ka shpjeguar La Gazzetta dello Sport e cila ka thene: “Ajo qe Conte ka thene te shtunen, ai e ka perseritur edhe diten e djeshme perpara skuadres ne Appiano.”

“Sepse keshtu, sipas tij, Interi rrezikon qe te hedhe ne kosh nje sezon qe nuk ka filluar ende ne menyren e duhur.”

“Ne kampionat, klasifikimi tregon se Interi eshte shtate pike poshte ne krahasim me piket qe ka bere vjet.”

“Kjo tregon veshtiresite e zikalterve por ka edhe nje tregues tjeter te rendesishem: Interi ka pesuar 8 gola me shume nga sa kishte pesuar vjet.”

“Por paradoksalisht, numrat qe jane rritur (sulmi per shembull, qe ka shenuar 2 gola me shume se vjet), nuk ka ndihmuar Interin per nje klasifikim me te mire.”

“Duhet te shohim brenda, te mos leme te na ike asnje moment, sepse ne disa momente na shpetojne shume gjera ne fushe dhe jemi pak te perqendruar.”

“Ky ka qene alarmi i ndezur nga Conte per skuadren, ku ka kerkuar te mos leshohet keshtu asnje centimeter por edhe te mos humbase perqendrimi ne asnje moment.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.