Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

547 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte ka vendosur formacionin anti-Torino? “Nje surprize ne krahun e djathte: aty mund te luaje…”

Inter, Conte ka vendosur formacionin anti-Torino? “Nje surprize ne krahun e djathte: aty mund te luaje…”
Inter Club Staff

Me ne fund rikthehet kampionati, rikthehet edhe Interi pas dy javesh mungese, ku fjalen e kishin komebtaret.

Tani kombetaret rikthehen ne mars, dhe situaten ne dore do e marin skuadrat e futbollit anembane Europes.

RIKTHEHET SERIE A – Me te mbaruar ndeshjet e kombetareve, eshte koha per kampionatin dhe per Serie A.

Inter-Torino menjehere do te luhet ne daten 22 nentor, ne oren 15:00 ne stadiumin Meazza. Ndeshja ne Itali kesaj radhe do te transmetohet nga DAZN.

Por le te kalojme te nje lajm i rendesishem: kush eshte formacioni qe do te hedhe Antonio Conte nga minuta e pare?

Sipas Corriere dllo Sport, Conte i ka idete shume te qarta per kete ndeshje, qe do te luhet vetem tre dite perpara ndeshjes ndaj Real Madrid.

FORMACIONI I MUNDSHEM – Ne kete ndeshje do te jete jashte Kolarov, i cili shte pozitiv me Covid19, por do te rikthehet Lukaku, qe vjen nga nje dy golesh me Belgjiken.

Por supriza mund ta kete emrin Hakimi: ai mund te qendroje ne pankine per ti lene vendin Darmian qe eshte stervtiur ne Appiano keto dite.

Nderkohe, formacioni i mundshem i Interit eshte ky:

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian (Hakimi), Gagliardini, Vidal, Young; Barella; Lukaku, Lautaro Martinez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.