Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte merr nje vendim totalisht te papritur ndaj Lazios? “As nuk ka shansin me te vogel qe ai…”

Inter, Conte merr nje vendim totalisht te papritur ndaj Lazios? “As nuk ka shansin me te vogel qe ai…”
Inter Club Staff

Alessandro Bastoni, Marcelo Brozovic dhee Nicolò Barella duhet qe te bejne llogarite edhe me nje skualifikim te mundshem.

Ata jane ne rrezik kartonash per derbin, por perpara eshte nje ndeshje po aq e rendesishme sa ajo pasardhese pikerisht ndaj Lazios.

Per kete ka folur Tuttosport sot e cila ka treguar edhe idete e Contes: “Tekniku salentin po mendon gjate per ndeshjen ndaj Milanit.”

“Por kujdes, nuk duhet te genjeheni nga kjo: ai ka marre nje vendim te papritur per disa mbase, por jo per te.”

“Conte ka vendosur qe te aktivizoje te gjithe lojtaret e rrezikuar: per Conten ndeshja me Lazion eshte e rendesishme njesoj si ajo ndaj Milanit, prandaj telashe per te gjithe ata qe bejne llogari per ndeshjen ndaj kryeqytetasve.”

“Ne kete pike, pritet qe edhe Barella, Brozovic por edhe Bastoni te jene nga minuta e pare ndaj Lazios.”

“Tranjeri zikalter nuk pritet qe te preke te pakten keta tre lojtare qe i konsideron si shume te rendesishem per Interin e tij.”

“Nderkohe, ai pret nga ata te tre qe te jene me te vetepermbajtur ne fushen e lojes dhe te mos e humbasin derbin per ndonje gabim te pafalshem, edhe pse Barella te pakten eshte nje nga ata lojtare qe nuk para te terheq kemben…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.