Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

597 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte ndryshon gjithcka? Ja kush do te luaje pas shpines se sulmuesve te shtunen ndaj Fiorentines: “Eshte nje zgjedhje ekskluzive e tranjerit.”

Inter, Conte ndryshon gjithcka? Ja kush do te luaje pas shpines se sulmuesve te shtunen ndaj Fiorentines: “Eshte nje zgjedhje ekskluzive e tranjerit.”
Inter Club Staff

Ne sezonin e kaluar, kane pasur faj edhe demtimet, dhe Interi nuk ka mundur dot te hedhe shpesh lojtaret e njejte ne mesfushe.

Por tani Conte ka shume zgjedhje ne kete repart, dhe pritet qe rotacioni te jete natyral dhe jo i detyrueshem.

Ne kete moment qe po flasim, kemi 7 lojtare per tre vende ne mesfushe ndersa emrat jane te njohur per publikun.

Ne idene e teknikut zikalter skema e Interit perfshin edhe nje trekuartist, por edhe aty, zgjedhja nuk i mungon.

“Per sa i perket debutimit te shtunen, eshte e drejte qe te mendohet se Conte mund ta nise me titullar Stefano Sensi.”

“Edhe pse prapa tij qendron menjehere Christian Eriksen, qe dje ne Appiano eshte testuar gjate pas shpines se Lukakus dhe Lautaros.”

“Po Vidal? Eshte me e veshtire ta shohim ne fushe. Plus, me te ne fushe, mbase Interi do te ishte i detyruar te luante jo 3-4-1-2 por me 3-5-2.”

“Gjithesesi, Vidal edhe fizikisht eshte me prapa te tjereve. Mbase per te do te kete vetem pak minuta.”

“Kiliani ne kete moment nuk konsiderohet si titullar dhe nuk eshte ne diskutim hedhja e tij ne fushe qe nga minuta e pare.”

“Por kjo sdo te thote qe ne prespektive sdo te ndodhe dicka tjeter: ish-lojtari i Barcelones me shume mundesi do te jete nje titullar i Contes kete sezon dhe do te luaje perkrah Niccolo Barella.”

Kete shkruan La Gazzetta dello Sport, qe shkon edhe me tej dhe tregon se kush do te luaje si trekuartist ndaj Fiorentines ne San Siro.

“Vidal eshte nje mesfushor me tipare sulmuese (ndaj kundershtarit), Sensi ka shpejtesine e ekzekutimit dhe Eriksen me shume nga te tjeret mund te gjuaje ne porte nga cdo pozicion.”

“Conte mund te zgjedhe pa problem, por me siguri, do e beje kete gje ne baze te kundershtarit dhe karakteristikave te tij.”

“Me nje kundershtar ku regjisti eshte prapa, e veshtire te gjesh me mire se Vidal per ti krijuar veshtiresi atij.”

“Me kundershtare qe sulmojne, do te jete shpesh Sensi ai qe do te beje lidhjen ndermjet mesfushes dhe sulmit, duke pare shpejtesine e manovres qe te ofron.”

“Por kujdes me kundershtaret qe respektojne taktikat, sepse aty mund te futet ne loje Eriksen, qe me manovrimet e tij, mund te hape rruge shenimi per Interin.”

“Po ndaj Fiorentines, kush pritet te luaje? Duke pare karaktaristikat e skuaders nga Firenze, shanset qe Sensi ta nise nga minuta e pare jane shume te larta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.