Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

652 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte ndryshon perseri formacionin anti-Napoli? “Kesaj radhe nga minuta e pare do te luaje…”

Inter, Conte ndryshon perseri formacionin anti-Napoli? “Kesaj radhe nga minuta e pare do te luaje…”
Inter Club Staff

Te fitosh te ndihmon te fitosh: eshte kjo ideja qe qarkullon ne Appiano Gentile dhe qe lojtaret e Interit e dine shume mire.

Antonio Conte e njeh mire kete modalitet dhe per te nisur nje cikel fitues, ai deshiron ta mbaje super te larte perqendrimin nga ana e lojtareve te tij.

Por ai nuk eshte i qete deri sa Skudeto te jete nje ceshtje matematike. Kete nenvizon sot La Gazzetta dello Sport, e cila ndalet edhe te ndeshja ndaj Napolit.

Sipas tyre, Conte po mendon qe te ndryshoje perseri formacionin ne fushen e lojes dhe te hedhe nga minuta e pare skuadren me te mire te mundshme.

“Tashme eshte e sigurt, ndryshimi i pare dhe i rendesishem do te jete ne krahun e majte, ku Ivan Perisic do te rikthehet titullar.”

“Pas tre ndeshjesh te mira, Young do te rikthehet ne pankine duke i lene keshtu vendin kroatit qe ka qene i demtuar.”

“Nderkohe, do te mungoje perseri Vidal dhe Kolarov. Per sa i perket te tjereve, Sensi rikthehet ne pankine dhe do te luaje Barella.”

“Edhe ne sulm Sanchez do te rikthehet ne stol duke i lene vendin Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez.”

Keshtu, formacioni i mundshem eshte ky: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Perisic, Lautaro dhe Lukaku.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.