Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

253 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte nuk dorezohet: i ka derguar nje mesazh Fiorentines!

Inter, Conte nuk dorezohet: i ka derguar nje mesazh Fiorentines!
Inter Club Staff

Inter nuk e ka lene aspak pas dore pisten qe te dergon tek lojtari i krahut te Fiorentines, Federico Chiesa.

Zikalterit jane gjithmone e me shume aktiv mbi gurin e cmuar te Fiorentines, kjo edhe per shkak te procesit te italianizimit qe Beppe Marotta deshiron te vere ne jete tek Interi.

“Tonali eshte ne radhen e pare po jo vetem, zikalterit po tentojne te investojne mbi lojtare te kampionatit tone dhe Chiesa pelqehet shume nga Conte per karakterisikat e tij.”

“Edhe ne kete rast ama, duhet konsideruar konkurenca e Juventusit qe nuk ka pasur kontakte kohet e fundit gjithesesi me Fiorentinen”, ka treguar Fabrizio Romalo per Calciomercato.com.

MESAZHI PER FIORENTINEN NGA CONTE 

“Por problemi qe bllokon nje tratative reale per Chiesa ndryshe nga Tonali eshte vleresimi ekonomik qe vazhdon te beje Commisso.”

“Interi nuk do i shpenzoje kurre 60 apo 70 milione euro cash per kartonin e tij edhe pse e pelqen shume lojtarin. Por kurre deri ne ate pike qe te beje kete lloj sforco ne merkato.”

“Keshtu, Conte i ka derguar nje mesazh nepermjet drejtuesve te Interit Fiorentines: nese do duan te ulen te diskutojne per te futur edhe lojtare ne marreveshje, Chiesa do te ishte i mirepritur.”

“Por Conte nuk mund te prese pafund. Ai deshiron qe brenda 30 diteve te kete nje ide te qarte te lojtareve qe do te kete ne dispozicion. Fiorentina eshte lajmeruar per kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.