Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

582 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Conte po mendon surprizen e madhe ne derby? “As Vidal e as Eriksen, ai mund te zgjedhe pikerisht…”

Inter, Conte po mendon surprizen e madhe ne derby? “As Vidal e as Eriksen, ai mund te zgjedhe pikerisht…”
Inter Club Staff

“Conte po mendon per njj xhol qe askujt nuk i ka shkuar ne mendje, nje xhol qe di shume mire te nderroje fatin e ndeshjeve.”

“Ai eshte nje lojtar qe kete sezon ende nuk e ka luajtur ndeshjen e pare zyrtare (asnje minute), por qe ne derbi mund te beje pikerisht debutimin e tij…”

“Kjo eshte dicka per te mos u lene menjane”. Keshtu hapet sot artikulli i Tuttosport, qe flet per nje Matias Vecino qe po shikon shansen ti rritet ne drejtim te derbit.

“Edhe pse duket e pamundur, Antonio Conte po mendon vertete per uruguajanin ne prag te ndeshjes me Milanin te dielen.”

“Matias Vecino ka ditur shume mire ne te kaluaren qe ti beje keq Milanit dhe tani po enderron rikthimin perfekt.”

“Ai eshte rikthyer ne grup kete muaj, ka shkuar ne pankine tre here (ne dy ndeshjet e Kupes se Italise me Juventusin si dhe me Lazion), dhe ka luajtur 70 minuta me Primaveren ne 28 janar duke i shenuar edhe nje gol Genoas.”

“Diten e djehsme ai ka vene minuta ne kembe ne Appiano kunder Vis Nova Giussano duke shenuar edhe nje gol dhe tani po kandidohet per nje rol si ndeshje-vendoses te dielen.”

“Po sikur te mos luaje as Eriksen dhe as Vidal, por te luaje pikerisht Vecino ne nje ndeshje ku ai shpesh here ka vendosur fatin e takimit?”

“E mbani mend surprizen e Spallettit qe e hodhi ne fushe si trekuartist te ai derbi i fituar 3-2 ne 17 mars 2019? Po golin te ajo permbysje 4-2 me Conten sezonin e shkuar? Ku i dihet, mund te jete e treta e verteta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.