Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

659 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Contes i plotesohet deshira ne merkato nga Marotta? “Me sa duket do te blihet ne fund mesfushori i shume kerkuar: Arturo Vidal.”

Inter, Contes i plotesohet deshira ne merkato nga Marotta? “Me sa duket do te blihet ne fund mesfushori i shume kerkuar: Arturo Vidal.”
Inter Club Staff

Ne kete moment, eshte Sandro Tonali, mesfushori i Brescias, objektivi numer nje i Interit ne mesfushe. 

Por i riu i talentuar nuk eshte i vetmi mesfushor ku Interi ka hedhur syte per te ardhmen e saj.

Sipas asaj qe shkruan Tuttosport, Borja Valero uk do te rinovoje dhe me Sensin qe shpesh here i demtuar, kane bindur Antonio Conten qe te kerkoje me ngulm nje lojtar qe ai e ka dashur gjithmone me vete.

Behet fjale per te perhershim Arturo Vidal: “Ai eshte nje i preferuar i Contes, eshte njeriu qe per nga karakteristikat i mungon Interit.”

“Por ai eshte edhe nje lojtar qe te jep edhe brenda dhomes se zhveshjes, sepse eshte i destinuar per te fituar.”

“Temperamenti i tij vetem do e rriste Interin dhe Barcelona ne kete moment eshte ne kaos te vertete: nje arsye me shume per te ikur qe aty.”

E perditshmja italiane tregon se Interi do te tentoje qe te binde Vidal te kerkoje largimin, sepse ne kete moment zikalterit nuk duan te paguajne aq sa kerkon Barcelona. Marotta keshtu do te tentoje qe te bleje mesfushorin e shume kerkuar nga Conte.

Por ata nuk harrojne edhe planin B qe ka Interi: “Nese nuk do te vije dot Vidal, me siguri Radja Nainggolan do te kthehet per te qendruar.”

“Blerja e Hakimit ka treguar edhe nje here se si Suning deshiron ta beje Interin e madh dhe ta riktheje ne lufte per tituj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.