Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2020

Scroll to top

Top

410 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Corriere ngre dyshime te forta per Lautaron: “Nje ze i keq tregon se ai po luan jo mire sepse…”

Inter, Corriere ngre dyshime te forta per Lautaron: “Nje ze i keq tregon se ai po luan jo mire sepse…”
Inter Club Staff

Qe Lautaro Martinez nuk po kalon aspak nje lajm te mire, ku nuk eshte nje lajm sepse po shihet nga te gjithe.

Nderkohe, Corriere dello Sport eshte ndalur tek ai dhe ka analizuar kete periudhe te lojtarit te Interit.

Sipas tyre, ceshtja e pare ka te beje me natyren teknike ndersa ceshtja tjeter ka te beje me nje ‘ze te keq’ qe ka dale ne pah nga disa media.

Ja cfare shkruan Corriere: “Versioni i pare, eshte ai i mire, ndersa versioni i dyte eshte pak me i keq nese eshte vertete ashtu.”

“Ne sensin qe pas momentit te keq te Toros, shume mendojne se eshte merkato dhe se ai e ka mendjen tek Barcelona e per Interin nuk do t’ja dije. Kjo eshte ceshtja e dyte.”

“Nuk do te ishte cudi, sepse ai mund ta kete imagjinuar veten me bluzen e Barcelones dhe ishte i bindur se fati i tij mund te ishte me kete skuader.”

“Por me pas ka zbuluar se Barcelona te pakten per momentin nuk i ka parate per ta blere ate dhe nuk mund te behet asgje.”

“Por e verteta mund te jete komplet nje tjeter. Mbase Lautaro ka probleme taktike, dhe me ndryshimin e ri te skemes nuk po arrin te shprehet. Por kjo eshte e veshtire te mendohet duke qene se nje trekuartist per sulmuesit eshte si nje bekim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.