Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,098 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Corriere zbulon prapaskenen: “Mbase shume nuk e dine, por per Dybala ka qene Inzaghi qe ka preferuar…”

Inter, Corriere zbulon prapaskenen: “Mbase shume nuk e dine, por per Dybala ka qene Inzaghi qe ka preferuar…”
Inter Club Staff

Diten e sotme, Corriere dello Sport eshte kthyer edhe njehere tjeter ne kohe dhe ka treguar nje prapaskene te rendesishme.

Ne fakt, behet fjale per nje trekendesh Dybala-Lukaku-Correa, ku tranjeri ka treguar edhe njehere se cilat kane qene preferencat e tij.

“Ka nje prapaskene e cila tregon edhe njehere tjeter se sa lart eshte te preferencat e tranjerit te Interit nje lojtar si Joaquin Correa”.

“Episodi ka ndodhur kur Inter ende po e kerkonte Dybala, por ende nuk kishte vendosur se ke do duhej te largonte”.

“Ne ate kohe, Inzaghi u vendos perpara dy zgjedhjesh: kemi ne dore Lukaku dhe Dybala, ke duhet te mbyllim me pare?”

“Inzaghi ne kete moment pa u menduar gjate zgjodhi qe te rikthehej Lukaku, duke e lene ne plan te dyte Dybala”.

“Por nderkohe, kur drejtuesit po flisnin ende me Dybala dhe tranjeri u pyet nese zevendesimi i Correa me Dybala ishte ne rregull, ai nuk ka qene dakord”.

“Ai i ka thene drejtuesve se Correa nuk mund te jete aspak lojtari qe duhet ti linte vendin Dybala sepse per te eshte shume i rendesishem”.

“Normalisht, askush nuk e di se cfare do te bente Inter nese do te kishte ndonje oferte per Correa, por fakti se Inzaghi ka preferuar te mbroje nxenesin e tij, ka ndikuar jo pak”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.