Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 24, 2021

Scroll to top

Top

722 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

I pari qe flet eshte Brozovic: “Cfare ndeshje kjo sot por asnje pushim. Une kam nje deshire te vetme tani.”

I pari qe flet eshte Brozovic: “Cfare ndeshje kjo sot por asnje pushim. Une kam nje deshire te vetme tani.”
Inter Club Staff

Pas ndeshjes me Sampdorian, ne fund te ndeshjes, ne mikrofonat e Sky Sport ka folur i pari Marcelo Brozovic. 

Keto me poshte kane qene fjalet e mesfushorit zikalter i cili eshte pare shume i lumtur por gjithashtu edhe me kembe ne toke dhe ka shprehur nje deshire te qarte per te ardhmen.

Sa vlen ai assist per Gagliardinin?

“Vlen po aq shume sa ato dy te tjeret qe kane bere shoket e skuadres. Kemi bere nje ndeshje shume te mire. Sipas meje ai karton i kuq nuk ishte, por ska gje. Vuajtem pak, por luajtem si skuader dhe ja dolem.”

Sa e kishit imagjinuar se do te futeshin kaq shpejt ne idene e futbollit te Contes?

“Conte na thote se duhet te bejme cdo gje qe provojme ne stervitje. Secili ka ne e di cfare duhet te beje ne fushe dhe kjo shikohet. Edhe sot kemi bere nje ndeshje shume te mire.”

Tani eshte Barcelona dhe Juventusi: si luhet nje ndeshje kunder Barcelones dhe te mos mendohet per Juventusin?

“Ne fillim realisht duhet te mendojme per Barcelonen. Juventusi eshte ndeshja e dyte dhe nuk na intereson aspak tani ajo ndeshje.”

“Per mua blaugranat jane nje nga skuadrat me te forta ne bote por ne jemi Interi. Deshira ime eshte nje: te tregojme qe edhe ne jemi nje TOP skuader.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.