Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

8,141 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, dalin ne pah pamjet e Perisic qe bejne xhiron e rrjeteve sociale: “Cfare momenti. Lojtari i Interit bie pa fuqi sapo…”

Inter, dalin ne pah pamjet e Perisic qe bejne xhiron e rrjeteve sociale: “Cfare momenti. Lojtari i Interit bie pa fuqi sapo…”
Inter Club Staff

Inter dje ka fituar nje ndeshje qe ka qene shume e rendesishme per te ardhmen e zikalterve per shume arsye.

Perballe ishte nje skuader per tu respektuar si Verona qe me skuadrat e medha ne kete sezon ka qene vertete shume e forte.

Por dicka qe e rriste akoma edhe me shume veshtiresine e ndeshjes se djeshme ishte fakti se Verona nuk ka me objektiva kete sezon dhe kjo i bente te luanin pa presion.

Gjithesesi, ne ndeshjen e djeshme Inter ka marre nje ndihme shume te madhe nga nje lojtar ne vecanti ne fushen e lojes.

Behet fjale per Ivan Perisic qe ka bere nje nga ndeshjet me te mira te sezonit dje ne Meazza duke mos u ndalur ne asnje moment.

“Pasi ai beri gjithcka ne krahun e majte duke mos u ndalur sa prapa e sa para, e pasi dha edhe dy asiste per shoket, misioni i tij nuk kishte mbaruar.”

“Lojtari me pas u spostua nga Inzaghi ne qender te sulmit perkrah Edin Dzeko dhe ne fushe u pa sikur u fut nje lojtar nga stoli e jo sikur Perisic kishte qene ne fushe.”

“Ivan vazhdoi te vraponte sikur ishte ndeshja e fundit e karrieres se tij si nje femije i vogel i lumtur pas nje topi. Ai dha gjithcka cfare kishte per 90 minuta dhe kjo gje u vu re menjehere sapo arbitri vershelleu fundin e takimit ku me pas Ivan bie menjehere ne toke i rraskapitur.”

“Kjo video eshte kapur nga kamerat ne Meazza dhe po ben xhiron e rrjetetit si nje tregues i sakrifices se madhe te kroatit dje.”

Kjo eshte edhe video e momentit: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.