Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

771 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, D`Ambrosio: “Ishte nje enderr, tashme nje realitet. Do te jap gjithcka”

Inter, D`Ambrosio: “Ishte nje enderr, tashme nje realitet. Do te jap gjithcka”
Ardis
  • On 30/01/2014, 13:50

Fjalet e para si lojtar i ri i Interit per Danilo D`Ambrosio: lojtari i krahut i ardhur nga Torino prezantohet ne mikrofonat e Inter Channel“Ka shume emocione dhe kenaqesi, mbi te gjitha per familjen time. Jam i lumtur qe jam ketu, ku me pare ishte nje enderr, tashme nje realitet. Kam nje vella binjak qe luan me Leccen, Dario, shpresoj qe luaj kunder tij ne Serie A. Kemi qene bashke tek te rinjte e Fiorentines, tashme rruget tona jane ndare”.

Mbi karakteristikat: “Mund te luaj ne te dyja krahet, e rendesishme eshte qe skuadra fiton dhe qe une te bej sa me mire kur te me aktivizojne. Interi e ka nisur mire, por me pas ka pasur pak veshtiresi dhe pak fat te keq. Vij ne nje moment delikat, por shpresoj te bej mire. Me Torinon kam luajtur deri ne fund te fazes se pare, por me pas kam pasur nje ndales, por jam ne kushte perfekte fizike”. Ne fund, nje pershendetje per tifozet: “I premtoj atyre se do te jap gjithcka qe ne ndeshjen e pare, ajo kunder Juventusit, qe do te jete vendimtare. Nje perqafim te gjitheve”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.